X

About Us

The argument in favor of using filler text goes something like this: If you use real content in the Consulting Process, anytime you reach a review

Contact Info

 • State Of Themepul City, BD
 • info@restly.com
 • Week Days: 09.00 to 18.00

Kasetony reklamowe Śląsk

Agencja reklamowa > Reklama świetlna Śląsk > Kasetony reklamowe Śląsk
kaseton_z_dibondu_reklamowy_crystalhouse_bytom

Kasetony z dibondu

kaseton_podświetlany_dibond_fabryka_slask

Kasetony reklamowe

kaseton_reklamowy_szyld_podswietlany_napinany_auto_tychy

Kasetony elastyczne

Uniwersalna forma reklamy na każdą kieszeń. Stosujemy technologie kasetonów reklamowych z dibondu, w ramie aluminiowej malowanej proszkowo na ustalony kolor oraz kasetony reklamowe z licem elastycznym/winylowym. Z uwagi na możliwość łączenia formatu, wielkość kasetonu jest niemal nieograniczona. Różnice między poszczególnymi rodzajami najlepiej widać po zmroku kiedy rozbłysną moduły ledowe. Produkujemy kasetony reklamowe jednostronne oraz dwustronne zwane też semaforami, zapewniamy również obsługę w zakresie kształtów niestandardowych. Kasetony reklamowe to świetne rozwiązanie zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Kasetony reklamowe to obecnie jeden z najbardziej popularnych rodzajów ekspozycji podświetlanych zaliczanych jako reklama zewnętrzna. Najczęściej występują w formie klasycznej, wpisującej się w prostokąt jednak spotkać możemy również kształty niestandardowe.

Kasetony z dibondu

Dokładnie tak samo jak litery podświetlane tak i kasetony reklamowe z dibondu wykonujemy z dwóch części stanowiących klosz oraz „plecy”. Jednak klosz frezujemy z płyty alukompozytowej, odpowiednio zaginanej oraz podklejonej plexi w miejscu przeznaczonym na grafikę. Charakterystyczny dla kasetonów z dibondu jest fakt iż światło ledowe eksponuje jedynie elementy wycięte w kloszu. Standardowa grubość kasetonów reklamowych wynosi 10cm. Jest to przestrzeń niezbędna do równomiernego rozproszenia światła po elementach podświetlanych. Pomimo jednolitej barwy światła istnieje możliwość łączenia kolorów za pomocą plexi, wydruków oraz folii translucentnych.

Kasetony aluminiowe

Występują w dwóch wariantach technologicznych. Pierwszy to kasetony cięte z blachy aluminiowej, ich funkcjonowanie jest bliźniaczo podobne do tych wykonywanych z dibondu. Drugi opiera się na bazie profilu aluminiowego surowego bądź na specjalne życzenie malowanego proszkowo na ustalony kolor RAL. Na front stosujemy plexi oraz poliwęglan lity, wyklejany folią translucentną, ploterową bądź drukowanych solventowo.

Kasetony z licem napinanym

W przypadku gdy zachodzi potrzeba wykonania kasetonu większego niż dostępne arkusze plexi czy dibondu, stosujemy technologię kasetonów napinanych. W naszej ofercie znajdą Państwo kasetony z licem tekstylnym oraz winylowym. W obu przypadkach stosujemy profil aluminiowy służący jako szkielet, na który montowane jest lico drukowane bądź wyklejane. Tego typu rozwiązanie zapewnia jedną z największych podświetlanych powierzchni ekspozycyjnych.

Kasetony niepodświetlane

Ekonomiczną alternatywą dla wcześniejszych technologii są szyldy konstruowane na bazie kloszy dibondowych. Grafikę wykonujemy w formie liter 3d z plexi oraz dibondu. Istnieje również możliwość wykonania bardziej skomplikowanych projektów za pomocą folii drukowanych oraz ploterowych.
 

Na co zwracać uwagę przy wyborze kasetonów reklamowych?

Tylko idealnie dobrane kasetony reklamowe rzeczywiście będą przyciągać spojrzenia i stanowić wizytówkę marki. Dbamy, aby Klienci, zamawiający kasetony reklamowe na Śląsku od ViewAM, maksymalnie wykorzystali możliwości tej formy promocji, dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas składania zamówienia.

Kaseton zawsze powinien zostać dobrany do konkretnego zastosowania. Ważne są:

 • materiał (stelażu i lica),
 • wielkość i kształt kasetonu,
 • wizualna atrakcyjność reklamy (kolorystyka, rozkład treści itp.).

Pierwszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę podczas składania zamówienia jest materiał, z którego zostanie wykonany kaseton. Niektóre materiały są bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych,  inne są za to łatwiejsze w czyszczeniu. Najpopularniejsze są profile z aluminium lub stali. Aluminium jest lżejsze i odporne na korozję, stal jest mocna i solidna. Lico najczęściej wykonywane jest z dibondu lub materiałów PCV.

Ważny jest również kształt całej konstrukcji (powinien on wpisywać się w ogólną stylistykę reklamy) oraz jej wielkość. Duże kasetony skuteczniej zwracają uwagę i niejako „nie giną” pośród innych reklam. Dobrze sprawdzą się one na elewacjach wielopiętrowych budynków oraz w miejscach, gdzie swoje reklamy montuje wiele różnych firm. Zastosowanie technologii kasetonów napinanych (lico napinane) pozwala tworzyć ponadgabarytowe formy – wielkość dostępnych arkuszy plexi lub dibondu przestaje być wtedy ograniczeniem.

Podczas doboru kasetonu, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego trwałość, ale i wizualną atrakcyjność reklamy. Bardzo ważne jest rozmieszczenie tekstu oraz kolorystyka. Większość osób jest wzrokowcami, dlatego najpierw patrzą na ogólną prezencję reklamy, a dopiero potem zapoznają się z jej treścią. Dobrym sposobem na przyciągnięcie spojrzeń jest dobranie kasetonu z podświetleniem LED – taka reklama będzie doskonale widoczna wieczorem i nocą, a nowoczesne technologie dają szerokie możliwości kreacji.

Jak skonstruowany jest kaseton?

Kaseton reklamy najczęściej tworzą 2 połączone ze sobą elementy. Konstrukcję stanowi szkielet, który jest mocowany do ściany lub elewacji (plecki do mocowania płaskiego wykonuje się zwykle z tworzywa PCW lub blachy ocynkowanej). Z przodu profilu przymocowane jest lico reklamowe (część, gdzie umieszcza się reklamę). Kasetony reklamowe Śląsk od firmy ViewAM to gwarancja najwyższej jakości!

Proces realizacji zamówienia – Kasetony reklamowe:

 • określenie wymiarów oraz sposobu wykonania
 • ustalenie możliwości produkcyjno montażowych
 • przygotowanie wizualizacji za dnia oraz po zmroku
 • produkcja obejmująca wybrane technologie
 • montaż reklamy na budynku

Szkielet kasetonu

Szkielet kasetonu to rama, która najczęściej powstaje z profili aluminiowych lub blachy aluminiowej (jest ona cięta laserowo, a następnie gięta, aby uzyskać pożądane kształty). Aluminium jest lekkie, dlatego nie obciąża nadmiernie elewacji. Zaletą tego materiału jest również odporność na rdzę. Czasami wykorzystuje się kompozyt aluminium dibond lub plexi (wtedy kaseton jest lżejszy).

Pokrycie kasetonu

Pokrycie kasetonu to tzw. lico (przód konstrukcji). Na lico trafia przekaz reklamowy (logo firmy, nazwa lub inny tekst promocyjny). Pokrycia najczęściej wykonuje się z plexi (mlecznej, błyszczącej) lub poliwęglanu komorowego. Czasami stosuje się płótno backligh.

Na pokrycie z poliwęglanu komorowego trafia reklama wyklejana lub nadrukowana. Plusem rozwiązania jest niska cena, a słabszą stroną estetyka (gdy grafika zostanie podświetlona, mogą być widoczne cienkie paski).

Lico z plexi jest trwalsze i pozwala uzyskać reklamę o bardzo wyrazistych kolorach. Na takie pokrycie najczęściej stosuje się folie ploterowe, translucentne lub solwentowe. To pozwala dowolnie kreować reklamę światłem i barwą, a tym samym przyciągać spojrzenia przechodniów. Wycięte litery mogą świecić na dowolny kolor (gdy folię zastosujemy wewnątrz) lub dawać efekt kolorowych liter z białą poświatą (gdy folia zostanie zastosowana na zewnątrz).

Lico z płótna winylowego (backligh) to rozwiązanie idealne do kasetonów wielkoformatowych. Grafika trafia bezpośrednio na płótno, które następnie napina się na szkielet kasetonu. To sprawia, że treść reklamy jest odporna na urazy, a cała konstrukcja lżejsza od kasetonów z plexi lub poliwęglanu komorowego. Wystarczy wtedy zmienić płótno, aby szybko uzyskać nową reklamę.

Oświetlenie

Oferowane kasetony reklamowe na Śląsku posiadają efektowne oświetlenie LED, które zwiększa widoczność reklamy po zmroku. Zasilacz i lampy są wodoodporne, aby zamontowana na zewnątrz konstrukcja była trwała i całkowicie bezpieczna. Czujniki zmierzchowe sprawią, że Twoja reklama będzie widoczna o każdej porze dnia i nocy (także we mgle czy deszczu).

Oświetlenie możemy dobrać w zależności od indywidualnych potrzeb. Gdy zdecydujesz się na profile aluminiowe, cała powierzchnia reklamy będzie świecić. Nowoczesny kompozyt aluminium dibond pozwala wybrać części grafiki, które będą świecić – w ten sposób można podkreślić najważniejsze elementy. Dodatkową kreację świetlną możemy uzyskać dzięki folii solwentowej, ploterowej oraz translucent. Efekt świetlny dopasujemy w taki sposób, aby idealnie współgrał z reklamą.

Montaż – Kasetony reklamowe Śląsk

Zapewniamy nie tylko projekt i wykonanie, ale także montaż kasetonów reklamowych na Śląsku. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, a nasza doświadczona ekipa pomoże Ci dobrać najlepszy układ kasetonu i podpowie rozwiązanie techniczne idealnie dopasowane do konkretnej elewacji.

Masz problem? pomożemy!

Nie wiesz jaką reklamę wybrać? Doradzimy!